چرا فلش کارت های صوتی؟؟؟!

در ادامه دو تا از عمده ترین روش های غلط یادگیری لغات و اصطلاحات رو براتون میگم و دقیقا به خاطر همین دلایل هست که بهتره از فلش کارت های صوتی استفاده کنیم:

اشتباه اول:

یکی از روش های غیر اصولی برای یادگیری لغات حفظ کردن صرف لغت به همراه معنی اون هست که کار درستی نیست چون بخاطر سپردن اون سخته و همچنین ممکنه اینطوری معنی های دیگه اون که شاید زیاد هم باشن ناخودآگاه از قلم بیفتن.

راه حل :

1- روش بهتر و اصولی این هست که لغت رو در یک جمله و متناسب با شرایط اجتماعی و موقعیت اون استفاده شده یاد بگیرین. (چیزی که در فلش کارت های صوتی رعایت شده و شما اصطلاح رو به همراه یک جمله یاد میگیرید)

اشتباه دوم:

متاسفانه اغلب زبان آموزان اهمیت تلفظ و لحن گفتن کلمات و اصطلاحات رو اصلا درک نمی کنند. البته حق هم دارن. میدونین چرا؟ چون اکثرشون در کشوری زندگی می کنند که زبان اصلی اون ها انگلیسی نیست و به همین خاطر از تلفظ و لحن های ملی و محلی خودشون برای ادا کردن حروف و کلمات استفاده می کنند. حتی توی بیشتر کلاس های زبان هم متاسفانه این موضوع رعایت نمیشه. با این وجود خیلی خوشحال هستن که انگلیسی رو خوب یاد گرفتن 🙂 البته اگر در کشوری قرار بگیرن که مردم اون کشور زبان اصلی و مادری اون انگلیسی هست ممکنه با مشکلات خیلی زیادی در ارتباطات اجتماعی روزمره با محیط ها و افراد مختلف قرار بگیرن و از چیزایی که یاد گرفتن نا امید و سرخورده بشن.

راه حل:

گوش دادن زیاد (تاکید میکنم خیلی زیاد) به یک جمله و اصطلاح و بعد از اون تکرار و صحبت کردن به نحوی که از گوینده تقلید کنیم. (این هم چیزی هست که استفاده از فلش کارت های صوتی این امکان رو به شما میده که چندین بار به متن جمله گوش کنین و با تکرار کردن جمله و صحبت کردن اون تمرین کنین)

اینجا ما طبق یک برنامه ریزی دقیق و مشخص این اصطلاحات رو مطابق با نیازهای شما دسته بندی کردیم. شاید از خودتون بپرسین چطوری؟؟! ما این اصطلاحات رو براساس دو مدل دسته بندی کردیم. اولی براساس نیاز شما در موقعیت های اجتماعی مختلف مثل (محیط کار – روابط عاشقانه – روابط دوستانه – روابط دانشجویی و کلاسی و امور مربوط به فرودگاه و هتل و  …) و دومی براساس نوع اصطلاحات (مثل عبارت های فعلی – انواع اصطلاحات و اسلنگ ها – جملات پرکاربرد پرسشی و خبری)  که این اصطلاحات و جمله های پرکاربرد رو در قالب ابزاری کابردی که در هر کجا و هر زمانی میتونین ازش استقاده کنین قرار دادیم و اسمش رو گزاشتیم “فلش کارت های صوتی”. برای استفاده از این فلش کارت های صوتی فقط کافیه موضوع مورد نیاز خودتون (چند نمونه از دسته بندی فلش کارت ها در بالا گفتم) رو از سایت ما دانلود کنین و روی گوشی خودتون بریزین و پلی کنین. اینطوری شما می تونین در هرجا و هر موقع که دوست داشتین (مثلا در حین مسیر منزل تا محل کار و یا خیابون یا ماشین و یا سفر) به اونا گوش کنین و تمرین کنین.